Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Підтримувати власне ментальне здоров’я можна самостійно.Для цього необхідно:

· дбати про режим сну;

· уникати стресових ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати;

· збалансувати харчування і додати фізичної активності — іноді достатньо активізувати організм та налагодити гормональний фон, щоб виправити ситуацію.

Хто має опікуватися ментальним здоров’ям? Це завдання стосується багатьох:

· Батьки.Змалку слід створювати для дитини здорову й доброзичливу атмосферу в сімейному колі. Адже психіка формується саме в сім’ї і те, що закладається в ранньому дитинстві, залишається на все життя: самооцінка, вміння спілкуватись і розуміти себе та інших.

· Вчителі.Не завжди батьки можуть вчасно помітити зміни в поведінці своєї дитини. Особливо це стосується підлітків — вони більш замкнуті, а більшість часу проводять у школі та з друзями. Тому вчителям варто звертати увагу на поведінку своїх учнів, будувати з ними довірливі відносини, допомагати вирішувати конфлікти.

10 жовтня 2023 у нашому закладі ХЛ №93 відзначили Всесвітній день Ментального здоров’я! Ментальне (психічне) здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Метою заходів було провести бесіди з здобувачами освіти про важливість підтримування свого ментального здоров’я, особливо в умовах війни; надати рекомендації, як покращити своє ментальне здоров’я, як турбуватись про себе; перегляд та обговорення відеороликів за даною темою; був проведений конкурс малюнків серед учнів 1-6 класів.

День ментального здоров'я 2023

Кiлькiсть переглядiв: 82