Педагогам пропонують порадник для роботи з дитячими спільнотами

Експерти DECIDE у межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» розробили методичний порадник для використання у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.

Порадник може стати в пригоді педагогам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

У посібнику йдеться про соціальні, психологічні й педагогічні аспекти інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.

З нього можна дізнатися про розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті, дослідження прав людини і прав дитини, прийняття різноманітності, спільне погодження правил та конструктивне розв'язання конфліктів.

Порадник містить добірку навчальних активностей, які покликані розвивати в дітей когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, необхідні для соціальної адаптації, інтеграції, інклюзивності й самореалізації особистостей та спільнот.

Активності можна використовувати не лише для сприяння інтеграції дітей, а й для розвитку демократичної взаємодії, емпатійного спілкування та шанобливого ставлення до прав людини і прав дитини в дитячих спільнотах.