В Україні спростили процедуру шкільних медоглядів

В Україні запроваджена спрощена процедура проходження обов’язкового медогляду перед зарахуванням дитини до школи чи дитячого садка.

Відтепер медичні довідки для зарахування дитини можна отримати у сімейного лікаря без відвідування інших спеціалістів, окрім стоматолога.

Порядок проведення медичного огляду дітей та інших осіб для зарахування їх до закладу освіти затверджений Міністерством охорони здоров’я та набрав чинності 1 жовтня 2023 року.

Проведення медичного огляду здійснюватиме сімейний лікар, який виконуватиме всі базові обстеження дитини перед зарахуванням до закладу освіти.

Обстеження включатиме збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак хвороб або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження зору, слуху, постави тощо.

Усі інші обстеження, клінічні та лабораторні дослідження будуть призначатись за показаннями або за вимогами закладу освіти.

На основі проведених обстежень сімейний лікар видаватиме довідку про стан здоров’я дитини.

Для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.