Множення по-японськи: цікава математика

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам і педагогам опанувати з дітьми метод множення, який широко використовується в Японії.

За допомогою цього графічного методу можна швидко і точно множити однозначні й двозначні числа, навіть без знання таблиці множення чи калькулятора.

Цей метод відрізняється від звичного для наших шкіл множення у стовпчик і допоможе виконати операцію множення тим дітям, яким необхідно показати наочно, як усе відбувається.

Множення чисел по-японськи відбувається за допомогою прямих і крапок. Наприклад, щоб помножити 2 на 3, треба намалювати лінії. Дві лінії – це перший множник, три лінії навхрест – це другий множник. Кількість крапок на перетині ліній – це результат множення 2 на 3.

Завдання, запропоноване на сайті, сприятиме розвитку інтересу до математики і допоможе опанувати нетрадиційні способи обчислень.

За поданим у завданні зразком треба розв’язати вирази табличного множення на 2, знайти й написати їхні значення.

Виконуючи завдання, дитина розширить уявлення про способи обчислень, зможе використовувати їх у практичній діяльності.

Завдання спрямоване на формування математичної компетентності, розвиватиме увагу. Його можна завантажити безкоштовно або виконати онлайн.