/Files/images/2021/kvten/Без имени.png

Шкільний єврокулуб "Крок до майбутнього" – це колектив учнів та вчителів, які, працюючи разом, поглиблюють свої знання про Європу та європейську інтеграцію, поширюють інформацію з даної тематики у школі та своєму соціокультурному оточенні.

Перші шкільні європейські клуби були засновані в Португалії, пізніше ця тенденція поширилася по всій Європі. В Україні перші клуби виникли 10 років тому у Львові. Ідею створення європейського клубу підтримали і учні нашої школи. Шкільний євроклуб розпочав свою діяльність у 2019 році.

Метою його діяльності є:

* формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу;

* підготовка молоді до життя в об'єднаній Європі, ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, можливість знайомств з новими людьми, обмін досвідом;

* інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи.

Цілі діяльності клубу :

полягають у активному пропагуванні ідей європейської єдності в місцевому середовищі шляхом:

1) Накопичення та передачі знань про :

* Європу в історичному, географічному, культурному, економічному та інших аспектах;

* держави Європейського Союзу;

* інституції Європейського Союзу;

* основи, цілі та прогнози розвитку європейської інтеграції;

2) Сприяння розширення культурних, наукових та інших зв’язків між Україною і країнами Європейського союзу (ЄС);

3) Проведення волонтерських та освітніх заходів у школі; розширення доступу школярів до вивчення іноземних мов, обмін учнями, проведенням круглих столів, конференцій та програм шляхом реалізації шкільних культурних та освітніх заходів, іншої діяльності спрямованої для підвищення інтелектуального рівня школярів щодо діяльності ЄС;

4) Сприяння пропаганді здорового способу життя, розвитку інтелектуального, пізнавального кругозору, стимулюванню туристичної діяльності;

5) Сприяння Україні в трансформаційних процесах щодо вступу в ЄС;

6) Пропагування засад плюралізму та демократії;

7) Сприяння загальному усвідомленню необхідності взаємної толерантності та поваги у громадських відносинах;

8) Розвиток почуття відповідальності учнів за долю суспільства, спокій, дотримання прав людини, охорону навколишнього середовища та світову культуру;

9) Формування європейської свідомості серед молоді;

10) Підготовка молоді до життя та праці в об’єднаній Європі.

Метою створення Євроклубу в школі було бажання колективу школи, учнів сприяти процесам європейської інтеграції в Україні та інформувати дітей та молодь про Європейський Союз, а також бажання учнів обмінюватись інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн членів Європейського Союзу, встановлення тісних зв'язків між молодіжними організаціями.

На засіданні Євроклубу визначено символіку клубу (назву, емблему ), а також основні напрямки діяльності Шкільного Євроклубу "ЄДНІСТЬ".

Чому "ЄДНІСТЬ" ? Кому, як не нам, молодим, робити першими кроки у світле майбутнє, кроки вперед до змін в житті на краще?

Хоч зовсім нещодавно створено ШЄК "ЄДНІСТЬ", ще не маємо великого досвіду щодо такого напрямку діяльності саме такого напрямку учнівського колективу, але є велике бажання і учнів , і вчителів ,і батьків, і дирекції школи виховувати у дітей не на словах, а на практиці, почуття патріотизму, гідності за свою державу , вчити будувати засади демократії, толерантності, високого гуманізму.

Члени ШЄК "ЄДНІСТЬ" роблять крок назустріч всім бажаючим не конкурувати , а саме співпрацювати з нами.

УЧАСТЬ У ШКІЛЬНОМУ ЄВРОКЛУБІ, ЩО ЦЕ ДАЄ МОЛОДІЙ ЛЮДИНІ:

* Цікаві знання

* Нові знайомства

* Багато друзів

* Захоплюючі подорожі

* Розвиток : самореалізацію

* Знайомство з країнами ЄС

* Втілення мрій і бажань

* Пізнання і відкриття нових ідей

* Набуття життєво необхідних компетенцій для життя у європейському співтоваристві

* Перспективи на майбутнє

БАТЬКАМ :

* Активне залучення їх до шкільної діяльності

* Можливість для дитини активно та цікаво проводити свй час

* Залучення до творчої діяльності

* Розширення кругозору

* Поінформованість про життя у Євросоюзі у цікавій формі

* Соціальну адаптацію підлітка

* Можливість проявити свої здібності і таланти

* Стимул до подальшого самовдосконалення

ВЧИТЕЛЮ :

* Якісне підвищення ефективності роботи у позашкільній діяльності

* Нові знайомства

* Співпраця з колегами з України та за кордону

* Нові знання

* Налагодження співпраці між учителями та учнями

* Реалізацію власних задумів

НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ :

* Підняття престижу школи

* Співробітництво з іншими школами

* Фаховий ріст професійних кадрів

* Нові форми роботи з учнями

* Залучення ЗМІ до життя навчального закладу

* Мотивацію батьків

*Активність шкільного самоврядування

ГРОМАДІ :

* Інформацію про ЄС

* Залучення коштів, інвестиції

* Формування свідомих членів громади

* Покращення іміджу громади

* Вирішення місцевих проблем, шляхом участі дітей у соціальних проектах

КРАЇНІ :

* Свідомих та добре поінформованих громадян, котрі вміють компетентно вирішувати різноманітні проблеми та відповідально будувати своє майбутнє

ЦІЛІ ЄВРОКЛУБУ :

1. Сприяння процесам євроінтеграції на місцевому рівні

2. Поширення знань про ЄС та євроінтеграцію України

3. Пропаганда європейських цінностей,формування європейської свідомості в учнів, підготовка молоді до життя в об’єднаній Європі

4. Вивчення культури , європейських мов, традицій

ЗАВДАННЯ ЄВРОКЛУБУ :

1.Вивчити історію, культуру, звичаї і традиції

2.Встановлення зв’язків з молоддю країн Європи через програми молодіжних обмінів та листування, виконання спільних проектів

3.Удосконалення навичок самостійного здобування та критичного аналізу інформації

4.Організація різноманітних заходів з метою поширення інформації про ЄС

5.Мотивація до вивчення мов.

/Files/images/33tumblr_m8vl1apkXF1rbrbgro1_500.gif

Наш девіз:

«Крок до майбутнього – крок до життя,

Крокуємо разом у нові відкриття!»