КІБЕРПОЛІЦІЯ застерігає від ШАХРАЇВ

/Files/images/2022_2023/serpen/Screenshot_1.jpg

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні довірою громадян.
Зловмисники здатні обдурити дітей, пенсіонерів та намагатись розчинитись у просторах інтернету, не залишивши слідів злочину.

Понад 60% українців не можуть безпечно користуватися інтернетом, часто вони потрапляють на гачки аферистів та добровільно віддають гроші. У групах ризику люди похилого віку та діти. Але шахраям вдається обдурити навіть досвідчених користувачів інтернету.

При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування.
Департамент кіберполіції Національнальної поліції Українирозповідає про найпоширеніші схеми шахрайств таосновні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів«з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнатися, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

  1. Не пускайте незнайомців додому.
  2. Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам: це може відлякати шахраїв.
  3. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свою домівку.
  2. Розкажіть про візит родичам.
  3. Завжди радьтеся з тими, кому довіряєте.
  4. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.
Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.
Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Повідомте про подіюполіцейським за номером 102.

«Ваш родич у біді»

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку, онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). Шахраї можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може становити від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи навіть кілька тисяч доларів США.
Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Перевірте, де ваш родич.
  3. Повідомте про подіюполіцейським за номером 102.

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.
Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Подумайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах.
  2. Не перераховуйте гроші незнайомцям.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.


/Files/images/2022_2023/serpen/Для розміщення на сайті ЗО_page-0001.jpg

/Files/images/2022_2023/serpen/Для розміщення на сайті ЗО_page-0002.jpg

/Files/images/2021/vihovna_robota/unnamed.jpg

/Files/images/2021_2022/serpen/280х200мм_екстренні-номери_1234-min.png

Алгоритм дій населення за сигналом оповіщення цивільного захисту "Увага усім", "Повітряна тривога"

/Files/images/2021_2022/serpen/Зіскановане_20220728 (2).png

/Files/images/2021_2022/serpen/Зіскановане_20220728 (3).png

/Files/images/2021_2022/serpen/Зіскановане_20220728 (4).png

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

/Files/images/2021/vihovna_robota/87975092.jpg

/Files/images/2021_2022/cherven/278597855_5013041475450216_6141918560860725009_n-1024x576.jpg

/Files/images/2021_2022/lipen/photo_2022-07-05_17-22-50.jpg

Красива і багата земля України. Рясніє вона корисними копалинами, лісами, озерами та річками, садами та хлібами. Але земля нашої країни ще таїть неждану небезпеку. Майже вісімдесят років минуло з тих пір, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, а земля все не перестає воювати.

На жаль, в Україні ніколи не публікували повні статистичні дані про загибель людей (особливо дітей), які підірвалися на іржавому металі Великої Вітчизняної війни. Але факт залишається фактом - декілька загиблих у рік - трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.

До речі, знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами досить актуальним.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

ДО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ВІДНОСЯТЬСЯ:

• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника. До боєприпасів відносяться:

- бойові частки ракет;

- авіаційні бомби;

- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

- ручні гранати;

- стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).

• піротехнічні засоби:

- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

- вибухові пакети;

- петарди.

- ракети (освітлювальні, сигнальні);

- гранати;

- димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої - це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

- саморобні міни-пастки;

- міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують район і знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу.

Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, не ховаються снаряди часів війни.

Про безпеку використання газу в побуті

/Files/images/2021/vihovna_robota/1582293256_gaz-3.jpg

БЕСІДИ ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

/Files/images/2021/vihovna_robota/4-1-638.jpg

УРОКИ БЕЗПЕКИ І НЕБЕЗПЕКИ

Любі друзі! Ми спробуємо разом з Котигорошком та його друзями нагадати вам про всі небезпечні випадки й навчити, як треба себе поводити, щоб бути здоровим, і не створювати небезпечні ситуації для себе та людей, що вас оточують. Допоможемо вивчити правила, дотримуючись яких, ви будете знаходитися у безпеці, а ваші батьки не турбуватимуться за ваше життя та здоров'я.

Коли ви будете вивчати ці правила, то обговорюйте їх з мамами та татами, сестричками та братиками, тоді ви не тільки вивчите та зрозумієте їх, але й ваші родичі будуть їх знати та дотримуватись.

БЕЗПЕКА це:

• коли ти знаходишся біля батьків, друзів;

• нічого тобі не загрожує на вулиці, у школі, лісі, на дачі, у бабусі в селі та в інших місцях, де б ти не був;

• ти не хворієш;

• у тебе є свій куточок у домі;

• у тебе є улюблені книжки;

• тебе ніхто не журить, бо ти виконуєш правила поведінки;

• ти гарно вчишся;

• у тебе чистеньке та зручне взуття, одяг;

• тебе люблять батьки, сестри, брати, друзі;

• тобі гарно.

НЕБЕЗПЕКАце:

• коли тобі неспокійно. Чому? Бо ти ПОРУШИВ одне з ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ.

Це, як ниточка за голочкою, потягне за собою ще більше неприємностей.

Приклад:

Батьки пішли до театру, а ти повинен був за цей час зробити УСІ УРОКИ. Ти зостався один. Тобі стало нудно.

Відразу подзвонив друзям та запросив їх до себе.

Гралися ви довго, і ти не встиг зробити ОДИН УРОК. Виникла НЕБЕЗПЕКА отримати двійку.

Ти НЕРВУЄШСЯ.

Ти вирішив прийти до школи раніше та у когось списати домашнє завдання.

Ти поспішаєш до школи. Переходиш вулицю там, де немає пішохідного переходу. У такому разі виникає НЕБЕЗПЕКА потрапити під машину. Ти встиг проскочити, але водій, перед машиною якого перебігав дорогу, щоб не збити тебе, сильно натиснув на гальма. Машину занесло, а за нею їхали ще машини, їм теж прийшлося гальмувати.

Ти створив НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ для водіїв. Машини могли налетіти одна на одну і була б аварія.

А ти все ще маєш надію встигнути переписати домашнє завдання. Ти так швидко біг, що штовхнув іншого учня, впав сам. Виникла НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ, яка створила НЕБЕЗПЕКУ зламати руку чи ногу.

Але не тільки з тобою могло трапитись лихо. Той учень, якого ти штовхнув, теж міг упасти і отримати травму. Йому теж загрожувала НЕБЕЗПЕКА щось зламати чи пошкодити. НЕБЕЗПЕКА виникала на всьому твоєму шляху. І це тільки тому, що ти не встиг зробити тільки один урок.

Усім цим НЕБЕЗПЕЧНИМ СИТУАЦІЯМ можна було запобігти, якби ти послухав своїх батьків. Якби ти зробив спочатку уроки, а вже потім покликав своїх друзів гратися, то і сам би не нервувався (вів би себе відповідно), і не створював би НЕБЕЗПЕЧНИХ СИТУАЦІЙ для себе та інших.

НЕБЕЗПЕЦІ можна запобігти, якщо ти перед тим, як щось зробити, подумаєш, до чого це може призвести. Якщо ти будеш думати перед тим, як щось зробити, та будеш дотримуватись відповідних правил поведінки, то не створиш НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ і твої дії не будуть загрожувати життю та здоров'ю твоїх друзів, родичів, інших людей.

Пояснення: НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ — це відхилення від НОРМАЛЬНОГО СТАНУ і при ній виникає НЕБЕЗПЕКА для тебе, оточуючих.

Випало багато снігу, від його ваги рветься дріт, ламаються дерева, людям важко йти по тротуару, а машини буксують на дорозі. ЦЕ НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ ПРИРОДНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Ти сидиш увечері вдома та дивишся телевізор, мама на кухні готує вечерю, батько у другій кімнаті читає газету, і раптом загорівся телевізор — це НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ (ЛОКАЛЬНА).

Ви з мамою (батьком) йдете поруч із заводом, раптом на заводі трапився вибух, пожежа — це надзвичайна СИТУАЦІЯ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ (ОБ'ЄКТОВА)

Вибух на Чорнобильській атомній електростанції — це НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ ТЕХНОГЕН-НОГО ПОХОДЖЕННЯ (ГЛОБАЛЬНА).

ОСОБИСТА БЕЗПЕКА ВДОМА

/Files/images/2021/vihovna_robota/Untitled-1-1650x825-1.jpg

Залишаючись вдома наодинці, ти повинен вести себе особливо обережно. Адже небезпечними можуть бути не тільки речі, а й люди. Таких людей називають злочинцями. Вони можуть нанести великої шкоди твоїй оселі або тобі.

Отож, якщо ти вдома сам, ЗАПАМ'ЯТАЙ:

1. НІКОЛИ НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ НЕЗНАЙОМЦЯМ.

2. НА ВСІ ПИТАННЯ НЕЗНАЙОМЦЯ ВІДПОВІДАЙ «НІ»

Пригадуєш казку про котика й півника? Через свою необачність півник декілька разів потрапляв до лап хитрої лисиці. І лише спритність котика рятувала його від неминучої смерті.

Мама з татом на роботі,Вдома ти лишився сам.Зачиняй міцніше двері — Не супереч своїм батькам!

3. ТАКОЖ ТИ НЕ ПОВИНЕН ВІДЧИНЯТИ ДВЕРІ ЛІКАРЮ, СЛЮСАРУ, ЛИСТОНОШІ АБО НАВІТЬ МІЛІЦІОНЕРУ, ЯКЩО ТИ ОСОБИСТО НЕ ЗНАЄШ ЦИХ ЛЮДЕЙ.

Злочинці дуже хитрі і можуть перевдягнутися в кого завгодно.

4. ЯКЩО НЕЗНАЙОМЕЦЬ НАМАГАЄТЬСЯ ВІДЧИНИТИ ТВОЇ ДВЕРІ, ОДРАЗУ ПОДЗВОНИ В МІЛІЦІЮ ПО ТЕЛЕФОНУ 102 ТА НАЗВИ СВОЮ ТОЧНУ АДРЕСУ.

Якщо хтось в твою квартируХоче вдертись як ведмідь,Ти одразу клич на поміч -Не вагайся ні на мить.

5. ЯКЩО ВДОМА НЕМАЄ ТЕЛЕФОНУ, КЛИЧ НА ДОПОМОГУ З ВІКНА АБО З БАЛКОНА.

6. НІКОЛИ НЕ ВІР ТИМ ЛЮДЯМ, КОТРІ ГОВОРЯТЬ, ЩО ПРИЙШЛИ ЗА ТОБОЮ НА ПРОХАННЯ БАТЬКІВ, ЯКЩО БАТЬКИ САМІ НЕ ПОПЕРЕДИЛИ ТЕБЕ ПРО ЦЕ.

Якщо дядько незнайомий скаже:«Тато повелів, щоб тебе я в день погожийУ кінотеатр повів».Ти не вір йому одразу,Подзвони скоріш батькам,Розпитай у них, чи можнаВірити таким дядькам.

Запам'ятай, а краще запиши на аркуші паперу номери телефонів сусідів та номери робочих телефонів батьків.

Коли незнайомці по телефону тебе запитають, чи батьки вдома, кажи, що вони відпочивають або зайняті.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

/Files/images/2021/vihovna_robota/unnamed (2).jpg

1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

2.Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Правила поведінки під час грози:

/Files/images/2021/vihovna_robota/maxresdefault.jpg

1. Перебуваючи вдома, під час грози вимикайте телевізор та інші електроприлади, закрийте кватирки.

2. Перебуваючи поза домом, не ховайтеся від грози під одиночними деревами, електричними опорами.

3. Вимкніть стільниковий телефон.

4. Звільніться від металевих предметів.

5. Пам'ятайте, що розряд блискавки може потрапити навіть у металевий стержень парасольки

Протипожежна безпека:

/Files/images/2021/vihovna_robota/1139575aad05a43fe5b57a3f071394c0.jpg

1. Не розводьте вогнищ близько від будівль.

2. Йдучи з дому не залишайте включеними електричні прилади, переконайтеся в цьому.

3. При запаху газу викликайте аварійну службу (101), не включайте свічки, вони можуть викликати іскру, не запалюйте сірники.Пам'ятайте, бите скло в смітнику може зіграти роль збільшувача і викликати пожежу.

Інфекційна небезпека:

/Files/images/2021/picture3_mat.jpg

1. Не пийте воду в громадських місцях з кухлів в автоматах і кіосках, користуйтеся разовими стаканчиками.

2. Уникайте відвідування квартир, де є інфекційні хворі, пам'ятайте про шляхи передачі інфекцій.

3. При укусах домашніх тварин з ушкодженнями шкірних покривів негайно звертайтеся до поліклініки для проведення профілактичного уколу.

4. Повертаючись додому, беріть в руки мило, а потім вже хліб.5. Пам'ятайте, що від інфекційних захворювань ніхто не застрахований.

На дорогах і вулицях:

/Files/images/2021/vihovna_robota/1266254968_smallgames.ws_3.jpg

1. Ходити по узбіччі дороги або вулиці назустріч руху транспорту.

2. Обходити автобус ззаду, а трамвай попереду.

3. Почувши шум транспорту, озирніться і пропустіть його.

4. Не виходьте на дорогу в зонах обмеженої видимості з боку водія і пішохода.

5. Не відпускайте від себе дітей молодшого віку в місцях руху транспорту.

6. Їзда на велосипеді по дорогах і вулицях допускається з 14 років на відстані 1-го метра від узбіччя, а групова їзда- в колону по одному.

У населеному пункті:

1. Не перебувайте на вулиці пізніше 21:00 вечора.

2. Не сідайте в машину до незнайомців.

3. Не скорочуйте шлях по пустирях і глухим провулках у вечірній час.

4. Уникайте випадкових знайомств.

5. Обходьте місця обірваних проводів, вони можуть бути під напругою.

Походи, виїзди на природу:

/Files/images/2021/vihovna_robota/001.jpg

1. Уникайте теплових ударів, одягайте головний убір.

2. Остерігайтеся кліщів, брюки заправляйте в шкарпетки, верхній одяг має бути з манжетами на рукавах.

3. Остерігайтеся укусів отруйних змій.

4. Пам'ятайте, що змія нападає тоді, коли на неї наступили. Будьте уважні!

5. Не віддаляється від місця стоянки без дозволу дорослих.

6. Не пийте воду з відкритих вододжерел.

7. Залишаючи місце стоянки, приберіть за собою, загасити вогнище, закопайте незгоріле сміття.

Правила поведінки на воді:

/Files/images/2021/vihovna_robota/header.png

1. Купайтеся тільки у відведених місцях.

2. Не купайтеся в місцях, глибина яких перевищує висоту грудей. Не запливайте на глибину, що перевищує ваш зріст.

3. Не намагайтеся перетинати водні потоки гірської річки понад 20 см зі слизьким камінням.

4. Надаючи допомогу потопаючому НЕ підпливайте до нього близько, остерігайтеся від його захоплення, використовуйте при цьому такі предмети як палиця, брюки, сорочка ...

5. Якщо відбулося захоплення з боку потопаючого, звільняйтеся від нього всіма силами, ударами рук, ніг і т.д.

6. Вмійте надати першу допомогу, не забувайте при цьому розкрити щелепи витягнути запалий в гортань язик і перегніть через коліно, звільніь легені від води, і тільки після цього проводити штучне дихання.

Ситуації криміногенного характеру:

1. Перебуваючи вдома, у квартирі не відкривайте двері незнайомцям.

2. Потрапивши в ситуацію квартирі з грабіжником, ведіть себе пасивно.

3. Не залишайте ключі на видному місці.

4. Затримавшись поза домом, робіть контрольні дзвінки батькам.

5. Обходьте стороною групи підлітків особливо у вечірній час.

6. Якщо виникла ситуація погоні, позбавляйтеся від всього зайвого, киньте камінь у скло будинку або машини, щоб спрацювала сигналізація.

7. Якщо вас насильно саджають в машину, звертайтеся до перехожих: «Я їх не знаю, запам'ятайте номер машини».

8. Відмовляйтеся від будь-якого запрошення незнайомих сісти в машину і показати, наприклад вулицю або будинок.

Кiлькiсть переглядiв: 762