/Files/images/1 childs.jpg

Правила поведінки на воді

Вода — це чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується бідою.

Як уникнути трагедії на воді:

1. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці.
2. Уникайте води зі швидкою течією.
3. У воду треба входити поволі, обережно, шукаючи дно ногою.
4. Купатися ліпше там, де є рятувальні служби.
5. Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків.

Як врятувати людину, яка тоне:

1. Насамперед, витягніть потерпілого на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи.
2. Зробіть врятованому два повільні вдихи «рот у рот».
3. Зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною.
4. Знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть два вдихи.
5. Обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд, якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця.
6. Постраждалий отямився — не дозволяйте йому тут же підвестися, хай почне дихати як слід.
7. У будь-якому випадку, врятованому необхідна медична допомога, тому, якщо є така можливість, викличте «Швидку допомогу».

Дорогі діти!

Будьте обережні, дотримуйтеся правил поведінки на воді, бережіть своє життя!