У кожному будинку є запас хімічних засобів різного призначення: від клею до прального порошку. Всі вони, безумовно, незамінні помічники в побуті, але при неправильному зберіганні можуть представляти серйозну небезпеку. В останні роки, в зв’язку із широким розповсюдженням різноманітних хімічних речовин у побуті (серед яких немало і легкозаймистих), почастішали випадки виникнення пожеж, пов’язаних із невмілим поводженням із побутовою хімією. /Files/images/1_224-1-4.jpg

При використанні легкозаймистих речовин дотримуйтесь наступних правил:

• Перед використанням будь-якого засобу необхідно уважно вивчити інструкцію щодо його застосування і рекомендації з правил безпечного поводження з речовиною.

• Не слід зберігати в будинку невідомі речовини, а також будь-які банки або упаковки, написи на яких не відповідають вмісту.

• Навіть якщо хімікату залишилося на денці, не переливайте його в меншу тару від іншого препарату. Ваша упевненість, що ви точно пам'ятаєте, який саме засіб зберігається в тій або іншій банці, може виявитися помилковою і дорого коштувати вам та вашим близьким. Всі хімікати треба зберігати окремо від харчових продуктів, щоб повністю виключити можливість отруєння.

• Небезпечно тримати в квартирі легкозаймисті речовини (такі як ацетон або бензин) у великих кількостях. Для виведення плям досить флакона об'ємом в 10-20 мл.

• У квартирах і житлових кімнатах допускається зберігання не більше 10л фарби, лаків, бензину, гасу або інших легкозаймистих і горючих рідин. До того ж зберігання цих речовин не допускається на балконах і лоджіях. У всіх випадках забороняється зберігання речовин невідомого складу.

• Не потрібно сушити білизну над газовою плитою і розігрівати на плиті вогненебезпечні рідини (лаки, фарби).

• Під Новий рік і Різдво не використовуйте вдома, особливо у кімнатах, де встановлені ялинки, хлопавки і бенгальські вогні.

• Не залишайте ввімкненими на ніч гірлянди на ялинці, а також не використовуйте для прикрашання ялинки вату та свічки.

Статистика свідчить, що однією з основних причин виникнення пожеж в побуті є неуважність людини: залишені під напругою праски або інші побутові електроприлади, кинуті недопалки, порушення техніки пожежної безпеки, використання вогню будь-якого типу (свічки, смолоскипи), чищення предметів побуту вибухонебезпечними речовинами в погано провітрюваних приміщеннях, а також переливання легкозаймистих рідин по сусідству з джерелом вогню.

До пожежі можуть привести дефекти електричних установок; недбале і невміле використання електроприладів; використання саморобних електрообігрівачів, самозаймання телевізора, перевантаження електромережі (включення багатьох приладів в одну розетку), невміло (неправильно) виконана електропроводка, використання саморобних запобіжників ("жучків"). Необхідно дотримуватись правил експлуатації газової плити. У разі витоку газу потрібно терміново провітрити приміщення. В цьому випадку не можна палити, запалювати сірники, користуватися вимикачем електроприладів.

У багатоповерхових будинках найуразливішим місцем є підвали. Нерідко, з настанням холодів, вони перетворюються на житла бомжів. Це відбувається в тих будинках де ЖЕДи та і самі мешканці не стежать за підвалами. Мешканці встановлюють залізні двері, металеві грати на вікна, прагнучи зберегти своє майно, але байдуже проходять мимо відкритих підвалів, вважаючи, що це не їх територія. Але пожежа в підвалі дуже небезпечна, оскільки дим з підвалу за лічені хвилини піднімається в квартири і життя мешканців опиняється в небезпеці.

Пам’ятайте, у житлових будинках забороняється:

• Влаштовувати на сходових клітках і в коридорах комори, а також зберігати під маршами і на майданчиках сходів будь-які речі, дитячі коляски, санчата, велосипеди, меблі, матеріали тощо.

• Зберігати легкозаймисті, горючі рідини, вогненебезпечні матеріали та речовини в підвалах, коридорах, сходових клітках, на горищах, балконах, лоджіях.

• Застосовувати легкозаймисті рідини для прання одягу і миття підлоги.

• Залишати увімкненими або під напругою, телевізори, радіоприймачі, магнітофони та інші побутові прилади, йдучи з квартир.

• Користуватися електропроводкою з пошкодженою ізоляцією.

• Застосовувати для захисту електромереж замість автоматичних запобіжників і плавких вставок, захист саморобного виготовлення («жучки»).

• Підвішувати абажури і люстри на електричних дротах, обгортати електролампочки папером або тканиною.

Кiлькiсть переглядiв: 2653