Дорогі діти, шановні батьки!Щиро дякуємо вам за згуртованість у цей нелегкий для нашої країни час.

Мета дистанційного навчання під час війни – не лише засвоєння нових знань, а й психологічна підтримка, спілкування. Воно повинно стати допомогою дитині, а не черговим стресом та хвилюваннями.

У комунальному закладі "Харківський ліцей № 93 Харківської міської ради" для учнів 1-11 класів впроваджене дистанційне навчання з використанням платформи HUMAN Школа.

Електронна освітня платформа «HUMAN Школа» - це електронний журнал, електронний щоденник, конструктор уроків, розклад уроків, тести, видача і оцінка домашніх завдань, відеозв’язок, шкільні оголошення, внутрішньошкільна соціальна мережа, чат, аналітика результатів навчання.

/Files/images/2022_2023/veresen/Без названия.png

З інструкцією для батьків та учнів щодо користування платформою HUMAN можна ознайомитись переглянувши відео:

Інструкція для батьків та учнів


Розклад уроків та дзвінків.

Підручники для навчання ви зможете знайти у нашій
Електронній бібліотеці підручників

У непростих умовах воєнного часу ми повинні дбати про безпеку наших учнів, водночас, наша головна задача, незважаючи на ці складні обставини, забезпечити максимальну якість освітнього процесу. Приймаючи виклики сьогодення, ми налагодили освітній процес в дистанційному форматі, що включає синхронний та асинхронний режими навчання.
Чому так?
Синхронний режим дає можливость наживо спілкуватися з учителями, оперативно отримувати пояснення, консультації, допомогу в опануванні предметних компетенцій, а асинхронний дає можливість працювати в зручний час, в своєму життєвому ритмі за наявності технічних можливостей та з обов'язковим дотриманням безпекових умов.

Правила роботи під час дистанційного навчання

Правила поведінки під час дистанційного навчання

Правила безпечного користування Інтернетом

Правила з Інтернет-безпеки для дома.

Рекомендації для батьків

1. Скласти чіткий розклад / режим.

Стабільність і зрозумілість — це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. Адже саме в безпеці діти прагнуть розвиватися, вчитися і пізнавати світ. Складіть новий розклад для дитини. Повісьте його на видноті, намагайтеся дотримувати режиму дня (підйом в один і той же час, перерви, прийом їжі тощо). Режим позитивно позначається і на нервовій системі дитини.

2. Організувати робочу зону.

Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Бажано, щоб в кімнаті були ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати. Також на працездатність дитини впливає світло — яскраве і холодне освітлення стимулює мобілізацію систем організму і підвищує пильність.

3. Організувати форму.

Дитина не повинна сидіти в піжамі. Вона і так навчається вдома (у дітей будинок не асоціюється з навчальною діяльністю, а більше з відпочинком). Учневі буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і переключитися на заняття, якщо він буде одягнений у відповідний (асоціюється з навчанням) одяг. Це якась уніформа, що допомагає не забувати, де ти і що ти робиш.

4. Робити перерви.

Фокус уваги школяра на відеоконференції / уроці 20 хвилин. Не більше. У старших школярів 30 хвилин і то у разі внутрішньої мотивації й інтересу до предмета. Скільки триває відеоурок? 40? 45 хвилин? Дитина докладає чимало зусиль, аби сконцентруватися і зрозуміти, що їй через екран намагаються донести. Енергії витрачається більше, ніж на звичайному уроці. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками (по можливості не в гаджетах). Братися до виконання домашньої роботи, яку чомусь задають в онлайн-школі, доцільно не раніше, ніж за годину-півтори після закінчення уроків. Дитині потрібно переключитися, відпочити, пограти і перезарядитися.

5. Заохочувати спілкування з однолітками.

Провідна діяльність школярів середніх і старших класів — це спілкування. Та й в цілому школярі (зокрема молодші) звикли проводити багато часу в колективі спілкуючись, тому можуть відчувати дискомфорт в ізоляції. Заохочуйте спілкування, розмови, скайп-колли, можливо, навіть якісь ігри онлайн з однокласниками. Загалом, створюйте і заохочуйте умови, у яких дитина може поспілкуватися з однолітками (безпечно, звісно ж).

6. Знизити очікування і вимоги.

Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і вчитися як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Адже це може бути однією з ознак стресу. Дитина потребує допомоги і відкритого діалогу з батьками. Дітям складно. Якщо ми ще будемо стояти у них над душею, вимагаючи тільки позитивних оцінок, то це посилить їхню тривогу, погіршить стосунки з ними. Зараз як ніколи вдалий час для перегляду і переосмислення своїх вимог стосовно дитини.

7. Мотивувати і помічати успіхи.

Не змушуємо дитину, а мотивуємо! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Якщо порівнюємо, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте. Ось такі базові та найнеобхідніші правила, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання.

Рекомендовані Інтернет-джерела для додаткового навчання, а саме: підготовка до ЗНО, опрацювання навчального матеріалу

Посилання на сайтОпис сайту
1.http://www.osvita.com.uaСайт було створено для допомоги вступаючи до ВУЗу, сайт має дуже цікаве меню, де можна знайти цікавий для себе ВУЗ або школу (за логотипом, та за допомогою пошукової системи). Крім цього у меню можна вибрати мову для цього сайту, також список кращих навчальних закладів.
2.http://www.ukrtvory.com.uaДуже корисний сайт, на якому зібрано багато матеріалу з української мови і літератури, дуже зрозуміла навігація.
3.https://4book.org/uchebniki-ukrainaШкільні підручникина сайті розміщуються по класах і предметів. Підручник можна скачати безпосередньо з сайту без реєстрації та абсолютно безкоштовно. Всі підручники перевірені антивірусом.Підручникиможнаскачатибезпосередньо на комп'ютер, смартфон, планшет, iPhon, iPad, iPod iPad, iPod у форматі pdf (пдф), djvu (джву), epub(епуб), fb2 (фб2).
4.https://curious.com/Сайт, де можна дізнаватися щось нове кожен день.
5.https://mini-rivne.com/filmu-dla-ditej/10 найкращих фільмів для дітей, що пояснюють складні питання просто.
6.https://znoclub.com/Всеукраїнський портал з підготовки до ЗНО

Форма контакту з батьками під час дистанційного навчання


Для отримання зворотнього зв´язку учителі використовують: освітній портал HUMAN Школа, електронну пошту, соціальні мережі VIBER, TELEGRAM, відеозв´язок ZOOM.

Для зв'язку з адміністрацією : sch93@ukr.net
тел. 099 650 92 44

Графік проведення годин спілкування, занять, тренінгів практичного психолога й соціального педагога із здобувачами освіти

Кiлькiсть переглядiв: 579